Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/html/eurotherm-plus.sk/public_html/libs/Nette/loader.php on line 28

Deprecated: ini_set(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/html/eurotherm-plus.sk/public_html/libs/Nette/Environment/Configurator.php on line 192

Deprecated: ini_set(): Use of mbstring.internal_encoding is deprecated in /home/html/eurotherm-plus.sk/public_html/libs/Nette/Environment/Configurator.php on line 192
Plastové okná, hliníkové okná, plastové dvere, hliníkové dvere Plastové okná, plastové dvere

Kontakt

EUROTHERM - Plus, s.r.o.

Sladkovičova 10
921 01 Piešťany

Tel.: 033 - 774 07 00
Fax: 033 - 774 06 99
Mobil: 0905 58 22 15, 0911 58 22 15

HOTLINE: 033 / 77 40 700

PLASTOVÉ OKNÁ, DVERE

Deceuninck - špičkový elegantný okenný profil Eforte

Systém Eforte so vstavanou hĺbkou 84 mm, štandardnou oceľovou výstuhou a bez prídavných izolačných prvkov dosahuje jedinečnú hodnotu súčiniteľu priestupu tepla rámom Uf = 0,95 W/m2K. Ľahko tak splňuje aktuálne požiadavky predpisov plastových okien týkajúcich sa energetickej úspornosti aj hodnoty predpisov pre nízkoenergetické bývanie. Štandard okna pre pasívny dom (súčiniteľ priestupu tepla oknom Uw 0,8 W/m2K) je tak možné docieliť za veľmi priaznivú cenu s obvyklým trojitým zasklením plastových okien.

Pomocou novej technológie lepenia zasklenia Inoutic je možné realizovať okná až do celkovej výšky 2,6 m. Vďaka tejto technológii je tiež možné inštalovať do rámu špeciálne zasklenie s obzvlášť silnými bezpečnostnými a izolačnými sklami, a to až do šírky 56 mm.

Veľký výber farieb a dekorov pre okenné rámy umožňuje splnenie akéhokoľvek vášho priania, vrátane individuálnych návrhov fasád pre pasívne domy. Hliníkový kryt, ktorý sa dá dodatočne inštalovať na okenné rámy ponúka skutočný hliníkový vzhľad, bez toho že by ste sa museli vzdať výhod, ktoré poskytujú plastové okná. Hliníkový kryt môže mať takmer akúkoľvek farbu podľa vášho želania. Vďaka inteligentnej koncepcii je možné profil Eforte použiť v staršej zástavbe aj v novostavbách.

Najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti pre Vaše energetické úspory

S profilovým systémom Eforte kladieme zvláštny dôraz na aktuálne tepelno-izolačné vlastnosti, pretože účinné sporenie energie je najdôležitejšou výzvou našej doby. Pri stavebnej hĺbke 84 mm sa aj bez prídavných izolačných prvkov a s oceľovou výstuhou dajú dosiahnuť hodnoty izolácie UW = 0,66 W/m2K, čo ďaleko presahuje štandard pasívneho domu. 

Úspora CO2 a nákladov

Staré okná s jednoduchým zasklením nie sú dostatočne tesné, a to sa premieta do nákladov na vykurovanie. Tepelná izolácia moderných okien je mnohonásobne lepšia ako ešte pred niekoľkými rokmi. Pre porovnanie: okno s jednoduchým zasklením zo začiatku 80. rokov malo priemerný súčiniteľ prestupu tepla približne 5-6 W/m2K. Pre dnešné okná už platia limity definované v norme pre úsporu energie (EnEV 2009) a to je maximálna hodnota Uw = 1,3 W/m2K. Do budúcnosti sa už hovorí o hodnotách Uw< 0,95 W/m2K. To zodpovedá viac ako päťnásobnému zníženiu. Len tak možno totiž naozaj efektívne znižovať náklady na vykurovanie a spotrebu energie. Pomerne vyššie náklady na trojité zasklenie izolačným sklom majú rýchlu finančnú návratnosť vzhľadom k vysokej energetickej účinnosti okna.

Emisie CO2 a úspora nákladov na vykurovanie na príklade okenného systému Eforte


Eforte Štandardné prevedenie s oceľovou výstuhou
Uf (rám) 0,95 W / m2K
Ug (trojité zasklenie) 0,6 W / m2K
Uw (okno) 0,8 W / m2K (štandard pre pasívny dom)
Úspora 1120 litrov vykurovacieho oleja / rok
Úspora nákladov na kúrenie za 1. rok 672,– eur
Zníženie emisií CO2 za rok 2240 kg / rok
 

Ilustračný výpočet v porovnaní so starým oknom s izolačným sklom (hodnota Uw = 2,8 W / m2K) pre štandardné okno s rozmermi 1,23 m x 1,48 m. Parametre pre výpočet nákladov na vykurovanie: náklady na vykurovací olej 0,7 eur / liter, okenná plocha 50 m2.

Pre obyvateľov ale toto riešenie neprináša len finančné výhody. Moderné byty a domy s oknami s trojitým zasklením ponúkajú navyše aj znateľne vyšší komfort bývania.


Obr. 1 Tesnenie

Tri celoobvodové tesnenia a dodatočné tesnenie v polodrážke skla zaisťujú vynikajúce izolačné hodnoty. Pre lepšiu funkčnosť a dlhšiu životnosť boli vyrobené tri celoobvodové tesnenia z vysoko kvalitného materiálu TPE.


Obr. 2 Tepelná izolácia

Pre ďalší plus z hľadiska tepelnej izolácie je možné použiť vo veľkej profilovej komore namiesto beŽnej oceľovej výstuhy novú tepelnú výstuhu.Inovatívne technológie spájajú tepelno - izolačné vlastnosti so stabilitou

+ Tepelná výstuha
Tepelná výstuha je tvorená oceľovými vláknami, integrovanými v plaste a dá sa ju použiť aj do veľkých výstuhových komôr profilu. Vďaka tomu je možné dosiahnuť ešte lepšie izolačné hodnoty rámu a realizovať štandard pasívneho domu.

+ Stabilita a teplo
Tepelná výstuha je taká výnimočná preto, že kombinuje izolačné vlastnosti PVC a stabilitu ocele. S ohľadom na životné prostredie sa tieto spoje dajú bez problémov a často oddeliť. 

+Technológia lepenia
Voliteľné, inovatívne lepenie izolačného sklaposkytuje nevyhnutnú stabilitu, aby bolo možné so systémami Eforte realizovať aj moderné okenné prvky vo výške miestnosti.

+Zasklievanie až 56 mm
Lepšia zvuková izolácia je pri oknách Inoutic samozrejmosťou. Pri možnostiach zasklenia až 56 mmsa aj pri trojnásobnom zasklení dajú bez problémov použiť zvláštne funkčné sklá pre zvukovú izoláciu a bezpečnosť.

+Hĺbka zasklievacej polodrážky 
Sklo sa v krídle odsadzuje s výnimočnou hĺbkou 20 mm a je tada garantované zníženie možnosti vzniku kondenzačnej vody a optimálne povrchová teplota v oblasti zasklievacej lišty. Táto dvojpätková zasklievacia lišta sa používa vo všetkých produktoch Inoutic a zaisťuje vyššiu odolnosť proti vlámaniu. 


© 2019 EUROTHERM Plus s.r.o.
deceuninck Novotherm minirol somfy