Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/html/eurotherm-plus.sk/public_html/libs/Nette/loader.php on line 28

Deprecated: ini_set(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/html/eurotherm-plus.sk/public_html/libs/Nette/Environment/Configurator.php on line 192

Deprecated: ini_set(): Use of mbstring.internal_encoding is deprecated in /home/html/eurotherm-plus.sk/public_html/libs/Nette/Environment/Configurator.php on line 192
Exteriér Eurotherm-Plus, s.r.o. Rolety Ovládanie rolety

Kontakt

EUROTHERM - Plus, s.r.o.

Sladkovičova 10
921 01 Piešťany

Tel.: 033 - 774 07 00
Fax: 033 - 774 06 99
Mobil: 0905 58 22 15, 0911 58 22 15

HOTLINE: 033 / 77 40 700

OVLÁDANIE ROLIET

Popruhom alebo šnúrou

Obidve varianty majú svoje výhody a nevýhody. Popruh sa oveľa lepšie drží v ruke, ale musí byť vyvedený z boxu priamo, inak vznikajú komplikácie s jeho prekrížením. Šnúra sa dá bez akýchkoľvek problémov viesť napr. cez stenu za použitia bowdenu. No horšie je držanie lana. Tento problém však odpadáva pri použití navijáku s kľukou, ktorý sa u väčších rozmerov roliet používa štandardne aj pri popruhoch.


Kľukou

Nie vždy je použitie popruhov alebo šnúry výhodne, pohodlné alebo žiadúce. Pre tieto prípady je tu priame ovládanie kľukou. Kľuka prináša, oproti popruhu či šnúre, vďaka prevodu 1:5 určité pohodlie.


Pomocou pružiny

Tento druh ovládania sa hodí predovšetkým do skríň, skriniek, výkladov, priechodov a vchodových dverí. Pružina nemá za úlohu roletu sama zdvíhať, ako je to pri klasických textilných roletách, má iba uľahčiť človeku prácu pri otváraní rolety.


Elektrické ovládanie roliet

Toto riešenie je bezkonkurenčne technicky najlepšie a najpohodlnejšie. Je vhodné pre všetky typy a veľkosti roliet.
Široké spektrum ovládacích prvkov motora (diaľkové ovládanie, centrálne aj skupinové ovládanie, kľúčové spínače) zaručujú uspokojenie každého zákazníka.
V prípade výpadku elektriny je riešením motor s núdzovým ovládaním v podobe kľuky (NHK) alebo záložný zdroj elektrickej energie UPS, ktorý je možné využiť aj pre viac roliet.

Typy pohonov

Systém Minirol dodáva pre roletové systém kvalitné pohony firiem SELVE a SOMFY.
Pre štandardné rolety sa odporúčajú pohony typu TR s revolučným patentom - mechanickou ochranou pohonu rolety pri narazení na prekážku. Pri požiadavke rádiového riadenia sa odporúča systém INTRONIC.

© 2019 EUROTHERM Plus s.r.o.
deceuninck Novotherm minirol somfy