Kontakt

EUROTHERM - Plus, s.r.o.

Sladkovičova 10
921 01 Piešťany

Tel.: 033 - 774 07 00
Fax: 033 - 774 06 99
Mobil: 0905 58 22 15, 0911 58 22 15

HOTLINE: 033 / 77 40 700

EXTERIEROVÉ ŽALÚZIE

Horný profil môže byť zakrytý hliníkovým plechom krycím plechom alebo zaomietnuteľný.
Lamely
exteriérových žalúzií môžu mať rôzny tvar ("Z", "C", alebo novinka "S") a sú rôznej šírky. Lamela v tvare písmena "Z" a "S" má navyše v spodnej časti zalisované PAD tesnenie, ktoré slúži na zamedzenie hluku vydávaného dotykom lamiel medzi sebou.
Lamely sú vedené v bočných vodiacich lištách, ktoré majú takisto z oboch strán zalisované PAD tesnenie, alebo vodiacich lankách, podľa želania zákazníka. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrobené z textílií odolných voči UV žiareniu. Rebríčky sú k lamele prichytené pomocou očiek z nehrdzavejúcej ocele.
Z hľadiska zatemnenia majú žalúzie s lamelami tvarovanými do písmena "Z" podstatne vyšší účinok z dôvodu dokonalého doliehania lamiel.
Ovládanie
je zabezpečené kľukou alebo motorom.

"C" prevedenie (50/80mm)

- C50:

Ovládanie pomocou nekonečnej šnúry, kľuky alebo elektromotora.
určené na tienenie menších presklených plôch bytov a rodinných domov. Hliníkové lamely tvaru "C" majú šírku 50 mm a pri spustení sú fixované bočným oceľovým lankom. Horný profil rozmeru 40 x 40 mm a spodný profil rozmeru 49 x 12  mm.

- C80:

Ovládanie pomocou kľuky, alebo elektromotora.
určené ako na tienenie okien rodinných domov a bytov, tak aj na väčšie presklené plochy administratívnych a obchodných celkov.
Horný pozinkovaný oceľový profil rozmeru 56 x 58 mm je možné prekryť krycím plechom. Pri spúšťaní lamiel zabezpečujú ich fixáciu bočné vodiace koľajničky rozmeru 20 x 20 mm.  Šírka lamely 80mm.


"Z" prevedenie (90mm)

Ovládanie pomocou kľuky, alebo elektromotora.
Lamela profilu lomeného Z má šírku 90 mm, pričom bočný falc lamely je vyplnený gumou. Uvedené riešenie poskytuje lepšiu odolnosť žalúzii voči poveternostným vplyvom a zároveň umožňuje lepšie dovretie lamiel a tým zatienenie. Lamely sú po bokoch vedené v hliníkových vodiacich koľajničkách.


"S" prevedenie (90mm) - NOVINKA!

Ovládanie pomocou kľuky, alebo elektromotora.
Lamela profilu "S" má šírku 90 mm, pričom bočný falc lamely je vyplnený gumou. Uvedené riešenie poskytuje lepšiu odolnosť žalúzii voči poveternostným vplyvom a zároveň umožňuje lepšie dovretie lamiel a tým zatienenie. Lamely sú po bokoch vedené v hliníkových vodiacich koľajničkách.

Novinkou sú bočné hliníkové lišty v tvare "U", ktoré slúžia ako predpríprava pre montáž žalúzie. Do nich sa potom prichytia vodiace koľajnice žalúzie. 

© 2019 EUROTHERM Plus s.r.o.
deceuninck Novotherm minirol somfy